- державний заклад фахової передвищої освіти, що здійснює підготовку здобувачів освіти у сфері фахової передвищої освіти (за ОПС «Фаховий молодший бакалавр»), вищої освіти (за ОКР «Молодший спеціаліст»), професійно-технічної освіти та профільної середньої освіти.
Мовою освітнього процесу є державна мова: УКРАЇНСЬКА.
Історія закладу освіти починається з 1894 року, коли в Путивлі місцевими купцем-меценатом М.С. Маклаковим на власні кошти було відкрито ремісниче училище для дітей міщан. Хлопців тут навчали майстерності столярів-краснодеревщиків, а дівчат мистецтву білошвачок.
Після революції ремісниче училище продовжувало свою роботу, але готувало помічників машиністів паровозів для південно-східної залізниці.
У 1931 році з Маріуполя до Путивля було переведено хіміко-технологічний технікум по підготовці техніків та лаборантів для консервних та цукрових заводів.
З 1933 року, коли коледж було перейменовано на плодоовочевий технікум, тут готували техніків-технологів, товарознавців та бухгалтерів для плодоовочевої торгівлі і переробної галузі.
Напружена та плідна праця педагогічного колективу коледжу призупинилась лише в лихоліття Великої Вітчизняної Війни з липня 1941 року до осені 1944 року. Потім було відновлено будівлю коледжу, чотирьох його гуртожитків і поновилося навчання.
З роками навчальний заклад став центром культурного життя міста і продовжував готувати спеціалістів для системи Головплодовочторгу, а в 1956 році, після реорганізації системи, його підпорядковано Міністерству торгівлі в Україні, а з 1990 року – Путивльський сільськогосподарський технікум і відкрито нові спеціальності: ветеринарна медицина та зоотехнія, а в 2001 році - правознавство.
Наказом Міністерства аграрної політики України №180 від 19 червня 2003 року Путивльський технікум став підрозділом Сумського національного аграрного університету і сьогодні має повну назву – Відокремлений структурний підрозділ «Путивльський фаховий коледж Сумського національного аграрного університету».
За роки існування навчальний заклад підготував понад 20 тис. фахівців різного профілю, що працюють не тільки в Україні, а й далеко за її межами.
ВСП «Путивльський фаховий коледж Сумського НАУ» займає достойне місце в системі підготовки фахівців для агропромислового комплексу України, і зокрема, її північного регіону.